Yusuf Tomakin Kimdir?

Tüm Yusuf Tomakin Eserleri İçin Tıklayın

 
Yusuf Tomakin

1986 yılında Almanya’da doğan sanatçı baba tarafından aslen Ordu’ludur.

Yusuf Tomakin, müzisyen bir aileninde evladı olmasınında verdiği avantaj ile küçük yaşlarda enstrümanlar ile tanışmıştır. Babası İmdat Tomakin’dir ve 1994 yılında babasının desteği ile henüz 8 yaşında iken sahne ile tanışmıştır. Babası uzun yıllar profesyonel olarak sahnelerde bağlama çalışmış, şarkı seslendirmiş ve sunuculuk yapmıştır.

Babası ve abisi ile birlikte Grup Tomakinler’i kurmuşlardır. İlk albümleri Avrupa’ya yönelik olan Tomakinler Mutsuz Olur isimli albüm’dür.

Daha sonra babası gruptan ayrılmıştır ve 2005 yılında “MUCUk MUCUK” isimli albümü abisi ile birlikte müzik piyasasına sürmüştür. 2009 yılında ise Yusuf Tomakin “BESK OF YUSUF” isimli solo albüm ile hayranlarının karşısına çıkmıştır. 2010 yılında “Senin İçin Canım”  single, 2016 yılında ise “Yine Konu Aşk” adlı single çalışması ile müzik severlerin karşısında yer almıştır.

Kendisininde çok sevdiği enstrümanlardan Tarcüş, Ud, Kanun, Cümbüş, Solo Keman, Gitar, Bağlama ve Piyano’yu profesyonelce çalabilmekte ayrıca bir çok nefesli yaylı mızraplı ve vurmalı çalgılarıda büyük bir beceri ile icra etmektedir.

2002 yılında Almanya’da Studio Tomakinler Records isimli profesyonel müzik stüdyosunu hayata geçiren Yusuf Tomakin Pop, Rock, Arabesk ve Anadolu Rock tarzında müziklerden hoşlandığını ve bunları yaşam biçimi olarak gördüğünü belirtmiştir. Ayrıca besteci kimliği ve aranjör kimliği ile tanınmaktadır. Bugüne kadar bir çok sanatçıya kurmuş olduğu stüdyo ile öncülük etmiş ve müzik piyasasında yer edinmelerine vesile olmuştur.

 

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com