Yırtık Uçurtma Kimdir?

Tüm Yırtık Uçurtma Eserleri İçin Tıklayın

 
Yırtık Uçurtma

Ekim 1996’da Yaren Karahasan, Mutlu Arı ve Ertan Subaşat tarafından kurulan, Anadolu Rock müziğinin genç temsilcilerinden olan bir müzik grubudur.

Gruba; Ocak 1997’de klavyeli çalgılarda Barış Göker, aynı yılın Mart ayında ise davul’da Şenel Aytaş katılmıştır. Grup kuruluşundan itibaren beste ve sahne çalışmalarına eğilmiş, Beyoğlu’nda ağırlıklı olmak üzere birçok barda uzun seneler sahne almış ve çeşitli üniversitelerde konserler vermiştir. Bazı müzikal anlaşmazlıklar nedeni ile Kasım 1999’da Barış Göker gruptan ayrılarak klasik Hard Rock grubu Nautilus’a geçmiştir. Ertan Subaşat’ın gruptan ayrılmasıyla farklı dönemlerde çeşitli bas gitaristlerle sahne alan gruptan Haziran 2006’da Mutlu Arı’nın da ayrılmasıyla birlikte solist olarak Alper Yazıcı gruba katılmıştır.

 Cem Karaca, Erkin Koray, Moğollar ve daha birçok usta isimle de aynı sahneyi paylaşan Yırtık Uçurtma, 2001 yılında “Yırtık Uçurtma” ve 2005 yılının sonunda “İki” adlı albümlerini çıkardı.2009 yılında 11 il 12 konserlik Yırtık Uçurtma “Hâlâ Yalnız Sen Türkiye Turnesi”ne ismini veren, “Yalnız Sen” şarkısının yeni versiyonu olan “Hâlâ Yalnız Sen”i resmi sitelerinden ücretsiz olarak dinleyicileri ile paylaştı ve şarkının klibini yayınladı.

Şubat 2013’te ise “Yırtık Uçurtma 3 / Yeni Nefes” albümünü “Anadolu Müzik Yapım” etiketiyle çıkarmıştır. Bu albümde ayrıca “Hâlâ Yalnız Sen” parçasının enstrümantal versiyonu da bulunmaktadır.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com