Volkan Arslan Kimdir?

Tüm Volkan Arslan Eserleri İçin Tıklayın

 
Volkan Arslan

Volkan Arslan, 27 Ocak 1988’de Ankara’da doğdu.

Müzik yaşantısına 9 yaşında bağlama kursuna giderek başladı. 12 Yaşında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Türk halk müziği korosunda 2 sene korist olarak görev yaptı.14 yaşında TRT THM gençlik korosunun açmış olduğu sınavı kazanarak TRT bünyesinde görev yapmaya başladı. Bu süreçten sonra TRT bünyesinde birçok tv programında korist ve tulum saz olarak akit karşılığında görevini sürdürdü. 2005 yılında lise eğitimim bitirdikten sonra İstanbul’da özel bir dans topluluğunda tulum sanatçısı olarak görev yaptı. Bu grupla Çin, Hollanda , Yunanistan ve birçok şehirlerarası turnelerde bulundu. Bu süreç içerisinde folklor kurumu ve birçok özel halk oyunları ve halk müziği solistleriyle çalıştı.

2006-2007 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarını kazandı ve eğitimini bir yıl orada sürdürdükten sonra 2007 yılında tekrar ÖSS ye başvurarak sınava girdi ve İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümüne girmeye hak kazandı.

2009 yılında Ankara Devlet Senfoni Orkestrasında Karadeniz Rapsodisi adlı projede görev yaptı. İTÜ bünyesinde yapılan birçok konserde görev yaptı. Profosyonel albümlerde vokal yaptı ve tulum icra etti.

2010-2011 eğitim yılında bir yıl erken süreyle başarı belgesi alarak eğitimini tamamladı ve aynı süreçte “Kayde” adlı kendi solo albümünü de Kalan Müzik aracılığıyla yayınladı. 2012 yılında Malatya İnönü üniversitesinde düzenlenen 1.Uluslararası Halk Oyunları Kongresinde bildiri sundu. 2013 yılında ikinci solo Albümü “Puğar” adlı müzik çalışmasını yine Kalan müzik aracılığıyla yayınladı. 

2015 Yılında TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler korosunda kadrolu ses sanatçısı olarak görev yapmaya başladı. 2016 yılında Bakü Devlet Konservatuvarında doktora yapmaya başladı. 2017 yılında TRT Müzik ekranlarında Kaydelerle Karadeniz programını 26 bölüm hazırlayıp sundu. 2018 yılında “ÖLÜMÜNE SEVDİM” ve “GECEYE SELAMIN VAR” adlı 2 tane single çıkarttı.2019 yılında Merve Yavuz ile beraber “BİR AYRILIK RÜZGARI” adlı single çalışmasını çıkarttı. 2020 yılında “imerafera” , “mevlam sakladı seni” ve “Dayan Yüreğim” adlı 3 tane single çıkarttı. 

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com