Tuğçe Haşimoğlu Kimdir?

Tüm Tuğçe Haşimoğlu Eserleri İçin Tıklayın

 
Tuğçe Haşimoğlu

 

Aslen Konyalı olan Tuğçe Haşimoğlu 1989 yılı doğumludur.  Tuğçe Haşimoğlu Lise eğitimini Edirne Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamlamakla birlikte müzik hayatının şekillendiği yer de bu lisedir.

 Küçük yaşlardan bu yana müzikle hep ilgili olan Tuğçe Haşimoğlu, henüz 8 yaşındayken gitarla tanışmış bir sestir. Bu yaşta müzik eğitimine de başlayan yetenekli yorumcu, bu dönemde gitar kurusuna da devam etmiştir. Lise eğitiminden sonra yine müzik alanına yönelen yetenekli yorumcu Üniversite hayatına Muğla kentinde devam etmiştir. Muğla Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünden mezun olan Tuğçe Haşimoğlu, bura da müzik hayatına devam etmiştir.

 Etkili bir müzik hayatının içerisinden gelen Tuğçe Haşimoğlu henüz 8 yaşındayken müzik eğitimi almaya başlamış bir yorumcu olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha sonraki süreçte de müzikten hiç kopmayan yetenekli ses 14 yaşındayken de profesyonel anlamda müzik eğitimi almaya devam etmiştir. Güzel Sanatlar Lisesinde eğitim gören Tuğçe Haşimoğlu, üniversite eğitimini de müzik öğretmenliği üzerine tamamlamıştır. Bu durum doğal olarak Tuğçe Haşimoğlu’nun güzel sesiyle dinleyicisinin karşısına çıkmasını mümkün kılmaktadır. Dolayısıyla son zamanlarda Tuğçe Haşimoğlu mp3 indir uygulamalarına olan ilgiyi de artış göstermektedir. Hatta son zamanlarda Tuğçe Haşimoğlu albüm arşivlerine olan ilginin de her zaman etkili bir düzeyde artış gösterdiğini de ifade etmek mümkün olmaktadır.

 Müzik hayatı kariyerine eğitim alarak devam eden Tuğçe Haşimoğlu, bir süre sonra müzik alanında eğitimler vermeye de başlamıştır. Muğla Üniversitesi Müzik Öğretmenliğinden mezun olan Tuğçe Haşimoğlu, bir dönem müzik öğretmeni olarak görev de yapmıştır. Bir süre sonra sahne de almaya başlayan yetenekli sesin iş yoğunluğu nedeniyle öğretmenliğe veda ettiği de bilinmektedir. Hem iyi bir müzisyen hem de iyi bir söz yazarı olan Tuğçe Haşimoğlu, aynı zamanda müzik eğitmenliği de yapmaktadır. Müzik alanında tam anlamıyla uzman olan güzel yorumcunun bestecilik yaptığı da bilinmektedir. Müzik hayatında hep yoğun bir temponun içerisinde yer alan Tuğçe Haşimoğlu, müzik hayatına ilk adım attığı günden bu yana etkili bir şekilde gelişim göstermiş sesler arasında yer almaktadır.

 

Tuğçe Haşimoğlu özellikle “Ayrılış” şarkısıyla müzik dünyasında isim yapmış olan bir yorumcu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şarkının söz yazarlığını da yapan yetenekli yorumcu, daha sonra pek çok farklı şarkıyı da seslendirmiştir.

 

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com