Özlem Çelik Kimdir?

Tüm Özlem Çelik Eserleri İçin Tıklayın

 
Özlem Çelik

Çok küçük yaşlarda müziğe duyarlılığı olan Özlem Çelik, bu alanda ilerleyebilmek için müzik dersleri aldı. 2005 yılında Kocaeli Türk Musiki Derneği’nin kurucusu olan Mustafa Enül ile tanışmasının ardından Çelik, kendini sahne ışıklarının altında buldu. Birçok organizasyon ve etkinliklerde yer alan Özlem Çelik bu sayede sesi ve farklı yorumuyla ilgi odağı oldu. Böylece Karadeniz albümüne olan yolculuğu başladı.

 2013 yılında start verilen ilk albüm çalışmasına sanatçının kardeşinin trafik kazasında ani ölümü ile bir yıl ara verildi. Kardeşi hayatta iken bu albümü ve ‘O Ses Türkiye’ yarışma programını katılmasını çok istemişti. Özlem Çelik, O’nun için tekrar 2015 yılında albüm sürecini başlattı ve ‘O Ses Türkiye Yarışması’na katıldı. ‘Hey Gidi Karadeniz’ eserini seslendirerek jüriyi ve milyonları kendisini hayran bıraktı.

 Sıra albümdeydi. Yarışmada güçlü sesi ve farklı yorumuyla seslendirdiği ve milyonları kendisine hayran bıraktığı ‘Hey Gidi Karadeniz’ eserini de albümüne ilave etti.Zor bir süreçte hazırlanan ‘Karadeniz’e Yolculuk’ isimli albümünün müzik direktörlüğünü İhsan Apça, aranjörlüğünü Hüseyin Bertan yaptı. Albümde Karadeniz Bölgesi’ne ait anonim eserler çoğunlukta olduğu için Çelik, İbrahim Karaca’dan destek aldı. Herkesin severek dinlediği, ‘O Vay Beni Ağlarım’, ‘Yağarsa Yamur Yağar’, ‘Hasta Oldum Derdune’, ‘Evin Önü Arpalık’, ‘Düz’ isimli anonim türküler ve sözü İbrahim Karaca’ya müziği gene anonim olan ‘Dereler’ de Özlem Çelik’in güçlü sesi ve farklı yorumu ile albümde yer buldu.

 Albümde, babaannesinin atma türkülerinden ilham alarak söz ve müziği kendine ait olan türkü formundaki ‘Oy Oy Dertlerum’, ‘Oy Efuli Efuli’ ve sözü anonim bestesi Çelik’e ait olan ‘Horon’ isimli üç esere de yer verdi. ‘‘Karadeniz’e Yolculuk’’ albümünün fotoğraflarını Ufuk Eral çekti. Özlem Çelik’in ‘‘Karadeniz’e Yolculuk’’ albümü Esen Müzik etiketiyle 24 Haziran 2016 tarihinde tüm müzik marketlerde ve dijital kanallarda yerini aldı.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com