Ömür Gedik Kimdir?

Tüm Ömür Gedik Eserleri İçin Tıklayın

 
Ömür Gedik

Ömür Gedik,  22 Aralık 1970 yılında dünyaya geldi. 1992′de Boğaziçi Üniversitesi, İngiliz Filolojisi’nden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergi Grubu’nda çalışmaya başlayan Ömür Gedik, 1993’te Hürriyet’e geçti. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nde 1 sene okutmanlık yaptı. 1999 yılında Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başlayan Ömür Gedik’in Hürriyet Kelebek’te ağırlıklı olarak sinema üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi vardır. Televizyonculuğa 2004′te başlayan Ömür Gedik bir sene boyunca tv8′de sinema içerikli Stüdyo programını hazırladı ve sundu.

Hayvan hakları konusundaki çalışmaları ile de dikkat çeken Ömür Gedik kısa adı HAÇİKO olan Hayvanları Çaresizlik Ve İlgisizlikten Koruma Derneği’nin kurucu başkanıdır.  Gedik, HAYTAP ile ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyonlarda hayvan hakları konusunda çalışmalar yapmaktadır.

 Ömür Gedik üniversite yıllarında kendi kurduğu grupla başladığı müzik hayatını Teoman, Burak Kut ve Halil Sezai ile düet yaptığı ilk maxi single’ı “Portakal, Orda Kal” ile profesyonelliğe taşıdı.Halil Sezai ile seslendirdiği Paramparça o yılın en çok dinlenen ikinci şarkısı oldu. Bunun ardından ünlü İtalyan şarkıcı Al Bano ile düet yapan ve İskender Paydaş ile çalışan Gedik gazeteciliğinin yanında sahne hayatına da devam ediyor. 2015 yılında çıkarttığı “Hey Onbeşli” ve “Karşılaşma” isimli single çalışmaları ile büyük beğeni toplayan Gedik,  2016 yılında “Aşk Mı Dedin”  2017 yılında  “Gece Hayvanı”, 2018 yılında  “Gözyaşlarım Anlatır” ve  “Neredesin Sen”, “Aşka Bağlan (feat. Serdar Ortaç) , 2019 yılında,  “Güneş Seninle Doğar” “Aşkım (Aşkın’ın Şarkıları)”,  “ Manastırın Ortasında” (Akustik) ,  “Resim” , “Aramışsın, 2020 yılında  ise “Yıldızların Altında” (feat. Tayfun) , “Mavrova”  “Leylim Ley” (Rah ile düet) (2020) “Bırakmam Seni” (Murat Başaran ile),  “Yaz Yağmuru” ve  “İçimdeki Katil “(Ayhan Kavraz ile)  isimli çalışmalarını müzikseverlerle buluşturdu.

© 2015 - 2023 PlakDinle.Com