Jülide Özçelik Kimdir?

Tüm Jülide Özçelik Eserleri İçin Tıklayın

 

Jülide Özçelik Kimdir?

Jülide Özçelik Kimdir? Biyografisi, bölümünde Jülide Özçelik Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Jülide Özçelik Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Jülide Özçelik Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Jülide Özçelik

Jülide Özçelik, 1975 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Jülide Özçelik, Liseden sonra müzik eğitim hayatına Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin hafif batı müziği bölümünü kazanarak başladı. Mezun olduğu sene İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin müzik bölümününe tam burslu olarak girdi. Burada vokal performans bölümünde Nükhet Ruacan ile vokal teknikleri üzerine çalıştı.

Jülide Özçelik, Selen Gülün, Randy Esen, İmer Demirer, Donovan Mixon , Ayşe Özbekligil, Raci Pişmişoğlu, Ricky Ford, Can Kozlu gibi eğitmenlerden ensamble, armoni, solfej dersleri alarak mezun oldu. Türkçe sözlü caz yapma fikriyle birtakım projeler oluşturdu ve performanslar gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra Klasik Türk Müziği koro çalışmalarına katıldı ve konserlerde solist olarak bulundu. TRT Hafif Batı Müziği ve Caz Orkestrası ile canlı kayıtlar aldı.


Akıcı ve duru bir sesi olan Jülide Özçelik,  albüm yapma düşüncesini Cem Tuncer’le paylaşarak, albümünün ön çalışmalarına başladı. Cem Tuncer, Erbil Doğan, Kağan Yıldız, Ediz Hafızoğlu ve Genco Arı ile birlikte 2008 Ocak ayında İlk albümü olan Jazz İstanbul Volume 1 ‘i çıkardı.

Birçok değişik etkinlikte yer aldı. Aynı zamanda İstanbul 12 Orkestrası’nda da solist olarak bulunmaktadır.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com