İlia Özkan Kimdir?

Tüm İlia Özkan Eserleri İçin Tıklayın

 
İlia Özkan

17 Nisan 1988 yılında Bulgaristan Haskovo şehrinde göçmen bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.1990 yılında ailesi Bulgaristan dan Türkiyeye göç etti.

İlk profesyonel müzik eğitimini birincilikle kazandığı Edirne Güzel Sanatlar Lisesi kazanarak başladı. Eğitimini ana branş olarak seçtiği flüt çalgısı ile devam etti yan branş çalgı olarak da piyano çaldı. Lise okul yıllarında  birçok konserler verdi. İlk sahne deneyimlerini bu yıllarda başladı. Amatör gruplar kurarak solist olarak şarkı söyledi.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim dalı Müzik öğretmenliği bölümü derece ile kazandı lisans müzik eğitimine burada devam etti. Üniversite hayatında bir çok kez farkılı müzik türlerinde ve müzik grupları ile sahnelere çıkmış, konserler vermiştir. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra sınavlara girerek müzik öğretmeni olarak Adana ‘ya attandı ve ardından İstanbul gelerek müzik eğitimciliğine devam etti. Bir yandan da akustik performanslarla sahne yaşamına sürdürmekte.

İlk albüm çalışması ‘Yorma ‘ ile de tüm dijital platformlarda sizlerin huzurunuzda.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com