Hacer Özil Kimdir?

Tüm Hacer Özil Eserleri İçin Tıklayın

 
Hacer Özil

Pop müzik sanatçısı, müzik organizatörü, 1978, Silifke / Mersin doğumlu. Adana Anadolu Güzel Sanat Lisesi Piyano Bölümünden mezun olduktan sonra Gaziantep Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünü bitirdi. Konservatuarda okurken “Biri Bizi Gözetliyor” adlı yarışmaya katıldı. Yarışmada son anda birinciliği kaptıran Kirişçi, uzun dönem “02 Hacer” olarak anıldı. Daha sonra benzer bir yarışma olan “Orada Neler Oluyor”da yer aldı. Yarışmaya katılmadan önce bir organizasyon şirketi bulunan Hacer Kirişçi, yarışma sonrası ilk albümü “Erkekler”i 2002 yılında Erhan Güleryüz ve Erol Köse prodüktörlüğünde çıkardı. Daha sonra tekrar Gaziantep’e dönerek organizasyon firmasının başına geçti.

 

2012 yılı sonlarında Gaziantep Üniversitesi Rektör Danışmanı olarak adı basında yer aldı. Hacer Kirişçi Özil’in organizasyon firmasının da üniversiteden pek çok iş alarak çıkar sağladığı idiası basında yer aldı ve Meclis gündemine de geldi. Ancak üniversite rektörü yaptığı yazılı açıklamada sanatçının danışman olarak üniversitede görev almadığını, ancak mezun olduğu okula destek vermeye çalıştığını açıkladı.

 

Hacer Kirişçi, on yıllık bir aradan sonra 2014 yılında “Ahde Vefa” adlı albümüyle yeniden müzik piyasasına merhaba dedi. TMC Müzik etiketiyle piyasaya sürülen albümde yapımcılığı Mustafa Karahan yaparken; Göksel Kamçı, Sadun Ersönmez, Berkay Şenol ise aranjörlükleri gerçekleştirdi. Hacer Kirişçi Özil, halen bir yandan müzik çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da HRC Organizasyon adlı firmasının başında görev yapmaktadır.

Albümleri:

Erkekler – 2002, Ahde Vefa – 2014.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com