Gökhan Tepe Kimdir?

Tüm Gökhan Tepe Eserleri İçin Tıklayın

 

Gökhan Tepe Kimdir?

Gökhan Tepe Kimdir? Biyografisi, bölümünde Gökhan Tepe Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Gökhan Tepe Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Gökhan Tepe Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Gökhan Tepe

Gökhan Tepe, 8 Şubat 1978 senesinde Kartal / İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokulu Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda okudu. İlkokuldan sonra müziğe olan kabiliyetinin görülmesi üzerine 1988 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müzikisi Devlet Konservatuvarı’na girdi.

Gökhan Tepe,1996 senesinde prodüktörlüğünü İskender Ulus’un yaptığı “Çöz Beni” adlı albümünü çıkardı. Bu albümde bulunan “Dönmem”, “Aşk Belası”, “Zor Gelir” ve “Çöl Çiçeği” adlı parçalarına klip çekti. Ardından 1999 senesinde ikinci albümü “Canözüm” piyasaya çıktı.

Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu’nun yaptığı albümde, albüme ismini veren “Canözüm” adlı parça ile çıkış yaptı. Bu albümden kliplenen bir diğer şarkı da “Sevmeler Yasak Bana” isimli şarkı oldu.


2002 yılına gelindiğinde “Belki Hüzün Belki De Aşk” adlı albümü müzikseverlerle buluştu. Yine bu albümde bulunan “Annem” ve “Tanrım Affeder Mi?” kısa bir sürede listelerde üst sıralara tırmandı. Bu albümde bunun yanı sıra söz ve müziği sanatçıya ait bir çok parça yer alıyordu.

Müziğe 4 yıl ara verdikten sonra 2006 senesinin Temmuz ayında “Yürü Yüreğim” adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçının müzik yaşamından önemli bir yere sahip olan bu albümde, albüme adını veren “Yürü Yüreğim”in bunun yanında “İnsanoğlu” ve “Gel Aşkım” adlı parçalara klip çekildi. Gökhan Tepe, kendi albümünde bulunan parçalarının yanında başka sanatçılar için beste çalışmaları da yaptı.

Gökhan Tepe’nin müzik çalışmaları hızla devam ederken öte yandan da Show TV’de yayına giren “Maçolar” adlı dizide Burhan Öçal ve Özlem Tekin ile ilk kez kamera karşısına geçti. Televizyondaki bu başarısı üzerine sonrasında Kanal D’nin beğeni ile takip edilen dizisi “Elveda Derken”de Ece Uslu ve Burcu Kara gibi isimlerle başrolünü paylaşımı yaptığı dizide yer aldı.

2008 senesinde “Vur” isimli albümünü DMC etiketiyle piyasaya sürdü ve bu albümden “Vur” ve “Çok Özlüyorum Seni” parçalarına video klip çekti.

2011 senesinde Aşk Sahnede albümünü çıkardı.Kırmızı halı,yalan olur,söz gibi şarkılarına klip çekti.

Albümleri


Çöz Beni (19 Haziran 1995)
Canözüm (1999)
Belki Hüzün Belki De Aşk (2002)
Yürü Yüreğimi (2006)
Vur (2009)
Aşk Sahnede (2011)
Kendim Gibi (2012)

© 2015 - 2023 PlakDinle.Com