Eylem Aktaş Kimdir?

Tüm Eylem Aktaş Eserleri İçin Tıklayın

 
Eylem Aktaş

Eylem Aktaş 1 Ocak 1980 yılında Batman’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Batman’da başladı. çocukluk yıllarında müziğe ilgi duymaya başladı. Lise yılları İstanbul’da geçti. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Şan Bölümü’nü tamamladıktan sonra üniversite eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, Ses Eğitimi Türk Halk Müziği bölüm’ünde devam etti.

Eylem Aktaş müzik kariyerine üniversite sıralarında başladı. Üniversite yıllarında bir çok ünlü sanatçının hem Türkçe hem de Kürtçe vokalistliğini yaptı. En büyük çıkışını 2006 yılında Hatırla Sevgili adlı dizide seslendirdiği müziklerle duyurdu.

Eylem Aktaş, bir çok dizinin jenerik müziklerini seslendiren isim oldu. Dönemin önemli dizileri arasında yer alan “Bir Mucize Olsun, Kurşun Yarası, Gülizar, Adını Feriha Koydum, Hercai, Ihlamurlar Altında, Yasak Elma, Yersiz Yurtsuz, Siyah Beyaz Aşk, Yemin, Kadın, Gece Sesleri, Kasaba, Bu Kalp Seni Unutur mu, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Bir Çocuk Sevdim, Asi ve Gönülçelen” dizilerinin müziklerini seslendirdi. Eylem Aktaş, seslendirdiği dizi film müziklerinin yanı sıra, “Unutulmayanlar, Dilberin 8 Günü, Sonsuz, Kayıp Özgürlük, Acı” gibi sinema filmlerine de ismini yazdırdı.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com