Evrim Özkaynak Kimdir?

Tüm Evrim Özkaynak Eserleri İçin Tıklayın

 
Evrim Özkaynak

Evrim Özkaynak, iki çocuklu ailenin ilki olarak İstanbul’da doğdu. Çocukluğundan itibaren yeteneğini keşfeden ailesi tarafından sanatın değişik dallarına yönlendirildi. Lise öğrenimi sırasında Timur Selçuk Sanat Merkezi ve Pera Müzik Merkezi’nde eş zamanlı olarak klasik gitar, tiyatro ve şan eğitimi aldı.

Aynı süreçte Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda çocuk oyunlarında başrollerde oynadı. Emre Kınay tarafından sınava hazırlanarak liseden mezun olduğu yıl, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve oyunculuk eğitimi almaya başladı. Bu dönemde Müşfik Kenter, Zeliha Berksoy ve Cihan Ünal’dan dersler aldı, birçok oyun ve müzikalde rol edindi.

Ailesinin İzmir’e taşınma kararıyla birlikte kariyerine akademik müzik eğitimini de katarak Dokuz Eylül Üniversitesi G.S.F. Müzik Bilimleri Bölümü’ne girdi ve bölüm birincisi olarak mezun oldu. İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin ünlü solisti Birgül Su Ariç’ten özel dersler aldı ve yine aynı dönemde Maria Rita Epik tarafından burslu olarak İtalya’ya şan eğitimine gönderildi.

Profesyonel müzik kariyerine bu dönemde başladı. Üniversite yıllarındaki ilk sahne deneyimi ve repertuar çalışmalarını Yavuz Darıdere ve Ayhan Öztoplu’nun önderliğindeki müzik grubuyla gerçekleştiren Özkaynak, ilerleyen yıllarda kendine özel repertuarını, sesi ve gitarı eşliğinde sahnelere taşıdı. Zafer Çebi’yle çalışmaya başladı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nda dört yıl solistlik yaparak aşık olduğu şehre sesini ve sanatını tanıttı.

Uzun yıllar birlikte konserler verdiği Fastrip caz grubunu kurdu. İKSEV tarafından İtalya/Siena’ya caz vokal eğitimine gönderildi.

2008 yılında Fatih Erkoç’un vokalistliğini yaptı. Ertesi yıl, İzmir’deki bir sahne programı sırasında Sezen Aksu’yla tanıştı ve 2009 yılından itibaren sanatçının vokalistliğini yapmaya başladı.

Sezen Aksu ve Aykut Gürel prodüktörlüğündeki ilk solo albümü ‘’Eksik Hece’’ adıyla 2013 yılında dinleyicilerle buluştu.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com