Elçin Orçun Kimdir?

Tüm Elçin Orçun Eserleri İçin Tıklayın

 
Elçin Orçun

Elçin Orçun, 11 Temmuz 1989 İstanbul doğumlu rap sanatçısıdır. Küçük yaşlardan itibaren müzik ve tiyatro sanat dallarına ilgi duyan Elçin Orçun ailesinin de desteği ile bu alanlarda ilerlemiştir. İlkokul yıllarında özel tiyatro kursları alıp topluluklarda yer almaya başlayan Orçun daha sonra Rap müziğe ilgisini giderek artırmıştır. Bu dönemden sonra çeşitli gösterilerde yer almaya başlamıştır.

15 yaşlarında rap müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. Kendi sözlerini yazmaya başlamış ve bestelerini yapmaya başlamıştır. Daha sonra Sansar Salvo ile tanışıp hayatını değiştirecek adımlar atmayı başaran Orçun rap müziğin usta ismi ile düetler yapmıştır. Daha sonra birçok organizasyonda şarkı söylemiş ve underground rap dünyasının tanınan isimlerinden olmuştur.

 

2006 yılında Yeditepe Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tiyatro Bölümü’nü burslu olarak kazanmıştır. Fakat üniversite okumak yerine müziği seçen Orçun birçok rap müzik sanatçısıyla besteler yaparak internet üzerinden albümlerini piyasaya sürmüştür. Patron ile birlikte çalışarak aynı adlı klipte birlikte yer almıştır. Mtv’de yer alan bu klip ile oldukça ünlenen Orçun daha sonra reklam filmlerinde yer almıştır.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com