Deniz Tuzcuoğlu Kimdir?

Tüm Deniz Tuzcuoğlu Eserleri İçin Tıklayın

 
Deniz Tuzcuoğlu

 

3 Mayıs 1975’te, İzmir’de Boşnak asıllı ressam bir baba (Ramo) ve Ayten’in oğlu olarak dünyaya gelir. Tenis raketiyle gitar çalma ve saç fırçasıyla mikrofon efekti yaratma çabalarından sonra, ‘91 yılında lise 1. sınıftayken ilk kez sahneye çıkar ve bir daha da inmez. ‘92 yılında yaş on yedi iken, barlarda çalma çalışmaları başlar. İzmir Mavi bar vs. derken 1995 yılında ciddi anlamda profesyonel olarak barlarda, otellerde çalmaya başlar.

1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Görüntü Yönetmenliği’ni kazanır; ama bu, müzik çalışmalarından alıkoymaz onu. İzmir’de akla gelebilecek hemen her barda birçok tarzda müzik çaldıktan sonra, İzmir ona dar gelir ve ‘98 yılında İstanbul’a taşınır. Sinema sektöründe çalışmak için İstanbul’a giden Deniz, bir hata yapıp ordayken tamamen bu sektörden kopup müziğe yönelir.

2000 yılına kadar “Pendeza” adlı reggea latin soul tarzındaki cover grubuyla çaldıktan sonra 2001 yılında Deniz Tuzcuoğlu band 2004’e kadar devam eder ve arada onlarca televizyon programının yanı sıra birçok dizinin de müziklerine imza atar. 2003 yılında Fanta, Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nda Marmara bölge birincisi olur. Teoman, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi gibi isimlerle aynı sahneye çıkar.

 

2004-2007 “Koliband” adlı, yine kendi oluşturduğu cover projesiyle Ankara, Bursa, İzmir ve tabi ki İstanbul’da birçok üniversite ve barda sahne alır. Deniz 2006 yılında, önceden tanıştığı Göktuğ’un teklifiyle 4. üye olarak Burak, Arbak ve Göktuğ’nun arasına katılarak “Dört X Dört” oluşur ve dördü “Hayır” albümünü yapmak için uğraşmaya başlarlar. 2007 yazında “Hayır” albümleri için kontrat imzalar.

 

 

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com