Candan Tezel Kimdir?

Tüm Candan Tezel Eserleri İçin Tıklayın

 
Candan Tezel

12 Şubat 1979 Kdz.Ereğli doğumlu Candan Tezel, 14 yaşında flüt ile müziğe başladı. 15 yaşında gitar çalmaya başladı. O zamanlar Kdz.Ereğli TED Koleji Orkestrası’nda çaldı. Üniversite yıllarında vokal yapmaya ve bir bar grubuyla İstanbul gecelerinde boy göstermeye başladı. YTÜ Elektrik Mühendisi.

Vokalde kendisinin yer aldığı, klavyede Ozan Yılmaz ile birlikte 2003’te, ismini Kadıköy -Taksim hattındaki -ki özellikle lise ve üniversite çağlarındaki gençler için mühim bir hattır- otobüsün numarasından alan 110 grubunu (Grup 110’nu) kurdu. Grup 2009 yılına kadar çeşitli eleman katılımlara ve değişikliklerine maruz kaldı.

Bu süre zarfından Grup 110 adına 29.04.2005 tarihinde EMI/Kent Müzik’ten “Atomların Harika Dünyası” albümünü çıkardı. Ardından 12.07.2007’de DMC tarafından grup olarak “Kontrol” adında ikinci albümü yayınladılar. Şubat 2009’da da Taşoda Müzik etiketiyle grup olarak son albümleri olan “Sıfır” adlı albümlerini USB stick formatında çıkardılar.

Grup dağılınca Candan Tezel, 28 Ağustos 2013 tarihinden itibaren ilk solo albüm kayıtlarına başladı.

‘‘Hikayeler’’den önce ‘Bir Şarkı’ çıktı, sonra…

Uzun yıllar grup müziği yapan ve başarılı işlere imza atmış olan Candan Tezel, müzik hayatına solo albüm ile devam ediyor.

Prodüktörlüğünü tamamen kendisinin üstlendiği ve grup sound’u dışına çıkan çalışmaların da yer aldığı bir solo albüm hazırlayan Candan Tezel, yeni albümünün çıkış şarkısı olan ‘Bir Şarkı’ ile dinleyicisinin karşısına çıkıyor.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com