Çağdaş Müzik Topluluğu Kimdir?

Tüm Çağdaş Müzik Eserleri İçin Tıklayın

 
Çağdaş Müzik Topluluğu

Balkanlardan Mezopotamya’ya, Karadeniz’den Uzak Asya’ya”2002 yılında daha çok kendi öğrencilerinden oluşan bir kadro ile Muhammet Kart tarafından kurulmuştur.

 Yeni üyelerin katılımı ile, 2006 yılından bu yana profesyonel olarak müzik çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında da “Umudun Türküsü” adlı ilk albümünü çıkardı.İstanbul içinde ve dışında pek çok üniversite, konser salonu ve festivalde konser veren topluluk 2010 yılı Nisan ayında İsviçre’deki Lale Festivali’nde, Cenevre ve Lozan şehirlerinde verdiği bir dizi konser ile yurt dışında da dinleyicisiyle buluşmuştur. Birçok ülkenin kültür ateşelerinin de bulunduğu bu konserlerde aldığı olumlu eleştiriler daha geniş kitlelere ulaşma hedefini perçinlemiştir. Çağdaş Müzik Topluluğu farklı müzik formlarını harmanlayarak gerek kendi bestelerine gerekse anonim eserlere iki veya üç sesli vokal ve enstrüman yorumları katarak kendine özgü veya eklektik deneysel çalışmalar yapmaktadır. Topluluğun repertuarı Türkiye’nin çeşitli yörelerinden ve farklı etnik dillerde şarkılardan oluşmakla birlikte, başka ülkelerin halk şarkılarını da yorumlamaktadır.

Müzik topluluğu elemanları İstanbul’da yaşayan müzisyenler olarak, samimi bir müzikal yaklaşımla, gerek Türk gerekse dünya müzik kültürünü önemseyen bir misyonla, hem eserlerin doğdukları yerlerin kültürünü yansıtmaya, hem de evrensel müzik anlayışına ulaşmaya çalışmaktadır.Topluluk üyelerinin çoğunluğu konservatuvar veya müzik okulu mezunu olup, kendi branşlarında da eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedirler.

 

 

 

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com