Aydın Kurtoğlu Kimdir?

Tüm Aydın Kurtoğlu Eserleri İçin Tıklayın

 
Aydın Kurtoğlu

 

Aydın Kurtoğlu; 24 Ocak 1983’te, Rize’de dünyaya gelmiştir. Cengiz Kurtoğlu ve Fatma Kurtoğlu’nun oğludur. Orçun adında bir erkek kardeşi, Aylin adında bir kız kardeşi vardır. 1 yaşında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversitede işletme eğitimi almıştır. Daha sonra turizm sektöründe çalışmalarına devam etmiştir. 2013 yılında babası Cengiz Kurtoğlu ile birlikte Veliaht yarışmasına katılmıştır.

 

2014 yılında çıkardığı “Köle” adlı ilk teklisi/çalışması ile kariyerine başladı. 2014 yılında çıkardığı “Köle” adlı ilk çalışmasının yapım şirketi BSK Yapım’dır. “Köle” adlı şarkısının sözleri ve bestesi Nida Ünsal’a, aranjörlüğü Serkan Balkan’a aittir. Şarkının vokalliğini Hande Ünsal yapmıştır. 2014 yılında ilk çalışması “Köle” şarkısını/teklisini çıkarmıştır. “Köle” adlı şarkısının klip yapımı Dna İstanbul tarafından gerçekleştirilmiştir. Klip, üç günde Orion stüdyolarında gerçekleşmiştir. Klip çekiminde Aydın Kurtoğlu’na Hande Ünsal eşlik etmiştir. Klip, YouTube’da 6,1 milyon üzerinde izlenmeye ulaşmıştır. Albümde “Yana Yana” adlı şarkı da Aydın Kurtoğlu ve Hande Ünsal imzası taşımaktadır. 2015 yılında; Hayırlı Günler adlı ilk EP albümünü ve “Öptüm” adlı ikinci teklisini çıkardı. 2015 yılında çıkardığı Hayırlı Günler adlı ilk EP albümünün yapım şirketi Doğan Music Company’dir. “Hayırlı Günler” adlı şarkısının sözü Hakkı Yalçın’a, bestesi Ceyhun Çelikten’e, düzenlemesi ise Serkan Balkan’a aittir. Şarkının mix ve mastering çalışmasını Tarık Ceran yapmıştır. Albümün tüm kayıtları Marşandiz, Soundtrack, Digilocby TC ve Dr. Voice stüdyolarında yapılmıştır. Albümde; Metehan Köseoğlu (akustik gitar), Görkem Oker (bas gitar), Mehmet Akatay (perküsyon), Eyüp Hamiş (kaval), Gündem Yaylı Grubu (kemanlar) yer almıştır. Hande Ünsal ve Melda Gürbey vokal olmuştur. Hayırlı Günler EP albümünün içinde “Hayırlı Günler” adlı şarkının akustik versiyonu yer almıştır.

Albüme, sözü ve bestesi Nida Ünsal’a ait olan “Köle” adlı şarkısının orijinal kayıtları ile akustik ve yeni radyo versiyonu da eklenmiştir. Akustik ve radyo versiyonlarının mix çalışması Serkan Balkan, mastering çalışması ise Digilocby TC stüdyosunda Tarık Ceran tarafından yapılmıştır. “Hayırlı Günler” adlı şarkısının klip yönetmenliğini Hasan Kuyucu yapmıştır. Klip çekimleri Berlin ve İstanbul’da gerçekleşmiştir. Klip, YouTube’da 10,1 milyon üzerinde izlenmeye ulaşmıştır. 2015 yılında çıkardığı “Öptüm” adlı ikinci teklisinin yapım şirketi Doğan Music Company, prodüktörü Samsun Demir’dir. “Öptüm” teklisinde yer alan; sözü-müziği Hande Ünsal’a, aranjesi Serkan Balkan’a, mix masteringi Tarık Ceran’a ait olan “Öptüm” adlı şarkıya klip çekmiştir.  Klip yönetmenliğini Tamer Aydoğdu yapmıştır. Klip; 29 Eylül 2015’te yayınlanmıştır ve YouTube’da 3,7 milyon üzerinde izlenmeye ulaşmıştır. 16 Ocak 2015’te Dubai’de gösterime giren ve Vitamin Marketing organizasyonu ile 22-25 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen Şirinler Live On Stage müzikalinde Somurtkan Şirin’i seslendirdi. Bu çalışma ilk seslendirme deneyimi olmuştur. Müzikal, 22-25 Ekim 2015 tarihlerinde Vitamin Marketing organizasyonu ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti.

 

 

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com