Aslı Kökçe Kimdir?

Tüm Aslı Kökçe Eserleri İçin Tıklayın

 
Aslı Kökçe

Aslı Egemen Kökçe 23 Nisan 1977’de Almanya’da Dachau kentinde doğdu. 1984 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye temelli dönüş yaptı. İlk, orta ve lise eğitimine İstanbul’da devam etti.

Yaşar Alptekin ile tanışarak mankenlik eğitimi aldıktan sonra podyumlarda manken olarak görev aldı. Levent Köksal Dans Grubu’nda Hakan Peker, Zeynep Akın, Serdar Ortaç gibi çeşitli sanatçıların kliplerinde rol alarak dansçı olarak çalıştı.

1998 yılında Q.C. GIRLS Dans Yarışmasında modern dans bölümünde Türkiye 2. si oldu. Kanal 6’da yarışma programında hostesliğin ardından 1 yıl dans kareograflığı yaptı. 1999 yılında gazete ilanıyla ATV ekranlarında yayınlanan ‘Bay Turnike’ yarışma programına başvurarak 2 yıl hostes olarak görev aldı.

2000 yılında Kral TV’de 1 yıl VJ’lik yaptı. Aynı yıl Miss Model Of Turkey güzellik yarışmasında Türkiye 2.si, Miss Model Of The World’de Dünya 5.liği unvanını aldı. 2000 yılının sonunda TGRT de hafta içi canlı müzik programı Klip Show’u sundu. 4 yıl sunucu olarak bu kanalda görev yaptı. Bu seneler içinde 9 farklı programda müzik magazin sunucusu olarak görev aldı.

Oyunculuğa TV’de birkaç diziyle ve TV filmiyle adım attı. 1997 yılında “Güneş Doğarken” isimli filmde Serkant Yaşar Kutlubay ile birlikte başrolde, 1998’de Kerim Tekin, Cemal Gencer ve Ferda Sun ile birlikte başrollerini paylaştığı “Karbeyaz” isimli filmde, 2000’de Selahattin Fırat, Ekin Akkaş, Fatma Gül, Erol Çolak ve Recep Cinisli ile başrollerini paylaştığı “Işıklı Ayakkabılar” isimli TV filminde, 2002’de Ferhat Gündoğdu, İpek Tanrıyar ve Haldun Boysan ile birlikte başrollerini paylaştığı “Yaralı” isimli TV filminde, 2003’te “Hırçın Menekşe” TV dizisinde ve Yılmaz Tüzün (Şeyhmuz), Ahmet Satılmış ve Zekeriya Karakaş ile başrolleri paylaştığı “Toprağa Kan Düştü” TV dizisinde rol aldı.

2005 yılında “Emret Komutanım” isimili TV dizisinde, başrollerde Metin Akpınar (Hüsnü karakteri) ve Ayten Gökçer (Perihan karakteri) ile birlikte “Çat Kapı” isimli TV dizisinde, “Saklambaç” isimli TV dizisinde, 2006’da “Gözyaşı Çetesi” TV dizisi ile 2008’de “Düğün Şarkıcısı” TV dizisinde rol aldı.

Ardından Shopping TV ile tanışarak aileye katıldı ve hafta içi hergün program yaptı.

Ve Müzik… Genç sanatçı Aslı Egemen Kökçe yeni maxi Singleü “Adım Adım” ile, Mart ayı sonunda hayranlarıyla buluştu.

Yaklaşık 6 ay titizlikle süren bir ekip çalışması sonrası albümünü hazırladı.

Aslı Kökçe’nin “Adım Adım” isimli albümündeki parçalarının söz ve beste yazarlığını Ümit Aksoy üstlendi. Albümünde bir de babası Abidin Kökçe’nin “Desem Ki” isimli şarkısını seslendiren Aslı Kökçe, Dj Burak Yeter’in “Anca Gidersin” parçasının remixini düzenletti.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com