Tarkan Vazgeçemem 1992 Plak Kayıt

Tüm Tarkan Vazgeçemem Eserleri İçin Tıklayın

 Tarkan ‘ın, istanbul plak etiketiyle yayınlanan ”Vazgeçemem” isimli 1992 33 devirli orjinal Plak Kayıt videosuyla plak evi kuşağın’da.

Yine Sensiz, Türk şarkıcı Tarkan’ın 26 Aralık 1992 tarihinde İstanbul Plak tarafından yayınlanan ilk stüdyo albümüdür. 1990-1992 yılları arasında İstanbul’daki Erekli Tunç Studio’da kaydedildi. Yapımcılığını Mehmet Söğütoğlu’nun üstlendiği albümdeki parçaların düzenlemelerini Ozan Çolakoğlu yaptı. Albümden yaklaşık bir hafta önce yayınlanan “Kıl Oldum” adlı parça ile birlikte albüm iyi bir çıkış yakaladı. Tarkan, herhangi bir sanatçının desteğini almadan yayınladığı bu albümden kısa bir süre sonra TRT 1’in 1993 yılbaşı programındaki performansıyla birlikte bir andan ülke çapında tanınmaya başlandı. 1993 yılında ise albümden art arda “Kimdi?”, “Gelipte Halimi Gördün Mü?”, “Vazgeçemem” ve “Çok Ararsın Beni” gibi parçaları albümden yayınladı ve olumlu tepkiler aldı.

Birçok medya kuruluşu ve müzik eleştirmenleri dahil olmak üzere, Tarkan’ın ilk albümü için ikiye bölündü. Kimisi piyasada tutunamayacağını söylerken, kimisi ise yükselişe geçen pop müziği için umut vaat ettiğini belirtti. Alpay Aydın’ın ısrarları üzerine albüm çalışmalarına başlar. 1980’lerin sonundan beri albüm yayınlamayan İstanbul Plak ile anlaşır. Birçoğu yabancı parçalardan oluşan aranjman şarkıların üzerine Türkçe sözler yazarak albümü tamamlar. Albümdeki parçaların sözlerini ve müziklerini Alpay Aydın ile birlikte yapar. İmkansızlıklar nedeniyle albümün kayıtları ve yayınlanması iki sene sürer. Pop, pop rock ve dans-pop tarzlarını içeren albüm yayınlandıktan sonra iyi bir çıkış yakalar. Albümün yayınlanmasından sonra Tarkan, sıkça katıldığı radyo ve televizyon programları ile birlikte geniş kitleler tarafından tanınmaya başlar. 18 Temmuz 1993 tarihinde albümün CD versiyonu yayınlanır. Türk albüm listerinde bir numaraya kadar yükselen albüm ülke çapında yayımlandığı tarihten itibaren 700.000’den fazla satmıştır ve CD olarak remix versiyonu ile birlikte bir milyonu tirajını geçerek büyük başarı elde etmiştir.

Şarkı Sözleri
Ah, gözlerin
Ah, gözlerin beni benden alan
Sislerin ardından, buğulu bakan
Ah, sözlerin
Ah, sözlerin beni benden çalan
Bir nehir misali, kalbime akan
Asla, asla vazgeçemem, senden asla
Olamam ben sensiz
Yapamam sevgisiz
Asla, asla vazgeçemem, senden asla
Olamam ben sensiz
Kalamam kimsesiz
Ah, saçların
Ah, saçların alev alev yakan
Rüzgarla savrulup bin ışık saçan
Asla, asla vazgeçemem, senden asla
Olamam ben sensiz
Yapamam sevgisiz
Asla, asla vazgeçemem, senden asla
Olamam ben sensiz
Kalamam kimsesiz
Asla, asla vazgeçemem, senden asla
Olamam ben sensiz
Yapamam sevgisiz
Asla, asla asla
Olamam ben sensiz

#plak #plakseverler #taşplakvideolar #plakkayıtları #kasetkayıtları #cdkayıtları

nostaji 16 parça

yeni türkü

2022 plak kayıt videosu

yüklemeler

kanala abone olunuz

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com