Kürtaj (Yalçın Gülhan ve Suna Yıldızoğlu) | Yeşilçam Türk Filmi | Uzman Filmcilik

Tüm Kürtaj (Yalçın Eserleri İçin Tıklayın

 


Kürtaj; Ümit Efekan’ın yönetmenlik ve senaristliğini yaptığı, Yalçın Gülhan ve Suna Yıldızoğlu’nun başrolünü paylaştığı 1981 yapımı Türk Filmidir.

Kürtaj Filminin Konusu:
Suna, ağabeyi ile birlikte İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde yaşamaktadır. Gösterişli bir yaşam arzulayan Suna, günün birinde zengin bir koca bularak servet sahibi olmayı planlamaktadır. Bu nedenle tanıştığı iş adamı Yusuf’u elinde tutmak için onunla ilişkiye girer. Ancak Yusuf, evlilik vaadiyle genç kadını oyalamaktadır. Hiç beklemediği bir anda hamile olduğunu öğrenen Suna ise Yusuf’un çocuğu istememesi üzerine ortada kalır ve içine düştüğü bu çaresizlik onu Yusuf’un abisine iter.

Kürtaj Filmi Hakkında:
Tür: Dram
Yapımcılar: Ferit Turgut, Kadir Turgut
Yönetmen: Ümit Efekan
Senaryo: Ümit Efekan
Oyuncular: Yalçın Gülhan, Suna Yıldızoğlu, Yusuf Sezgin, Suna Selen, Efkan Efekan, Nuran Aksoy
Süre: 78 Dakika
Yapım Yılı: 1981

En kaliteli Yeşilçam filmlerini izlemek için adresinden UZMAN FİLMCİLİK kanalına abone olabilirsiniz.

👉 HD Yeşilçam Filmlerini izlemek için tıklayınız.
👉 Yeşilçam Filmlerini izlemek için tıklayınız.
👉 Altyazılı Yeşilçam Filmlerini izlemek için tıklayınız.
👉 Popüler Yeşilçam Videolarını izlemek için tıklayınız.
👉 Cüneyt Arkın Filmlerini izlemek için tıklayınız.

Bizi Facebook’tan takip etmek için tıklayabilirsiniz.

#Kürtaj #SunaYıldızoğlu #YeşilçamFilmi

“Uzman Filmcilik” 1980 yılında Ferit Turgut ve Kadir Turgut yapımcılığında merkezi İstanbul Beyoğlu’nda kurulan film yapım şirketidir. Türkiye’deki film endüstrisine geçmişten günümüze birçok önemli yapıt kazandırmıştır. Vizyon olarak her zaman seyircisine gerçek hayatta, herkesin yaşayabileceği hikayeler izletmeyi hedeflemiştir. “Uzman Filmcilik”in yapımını üstlendiği filmlerin en belirgin özelliği seyircisini düşündürmek ve hikayelerinde mesajlar vermek olmuştur. Yeşilçam’da dönemin önemli oyuncularını bir araya getirip, filmlerinde sektörün aranan yönetmenleri ve senaristleriyle çalışmış, yapımcılığını üstlendiği “45” filmiyle Türk sinemasına adını yazdırmış, unutulmayanlar arasında yerini almıştır. İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar, Şener Şen, İlyas Salman, Tarık Akan, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, Müjde Ar, Türkan Şoray, Adile Naşit gibi birçok önemli sanatçının yer aldığı yapımları günümüzde de aynı ilgiyle izlenmeye ve seyircilerini nostaljik bir yolculuğa sürüklemeye devam etmektedir.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com