İki Arkadaş Türk Filmi | Restorasyonlu | FULL | Cüneyt Arkın | Fikret Hakan

Tüm İki Arkadaş Eserleri İçin Tıklayın

 


İki Arkadaş (Darbe); Fikret Hakan, Cüneyt Arkın ve Mahmut Cevher’in oynadığı Şerif Gören’in yönettiği Türk Filmidir.
İki Arkadaş filminin oyuncuları; Aysun Güven, Ahmet Sezerel, Mahmut Cevher, Memduh Ün, Seyhan Karabay, İbrahim Uğurlu, Yavuz Özkan, Yusuf Sezer, Kudret Karadağ, Erdoğan Seren,İhsan Gedik, Hakkı Kıvanç, Renan Fosforoğlu, Giray Alpan,Yadigar Ejder, İhsan Bayraktar’dır

İki Arkadaş filminin senaryosunu Erdoğan Tünaş yazmış, yönetmenliğini Şerif Gören yapmıştır. Filmin yapımcısı Selim Soydan’dır.

İki Arkadaş filminin konusu; Filmde, Ahmet ve Kemal isimli iki eski arkadaşın bir cinayeti çözmek için birlikte verdikleri mücadele anlatılır. “Baba” lakaplı Ahmet, muhasebe memuru olarak geçimini sağlamaktadır. Aynı fabrikada işçi olarak çalışan oğlu Ali ise bir sendika üyesidir. Fabrika müdürü, oğlunu sendikadan ayrılmaya ikna etmesi için Ahmet’e baskı yapmaktadır. Bu sırada fabrikada başlayan grev sırasında Ali öldürülür. Ahmet, oğlunun katilini bulmak için askerlik arkadaşı olan iş adamı Kemal’den yardım ister. Bu süreçte hem Kemal hem de Ahmet kendi hayatlarını sorgulamaya başlayacaktır.

Konu: Oğlu öldürülen muhasebe müdürü, eski bir arkadaşı olan namlı kabadayı Arap Kemal’den oğlunun katilinin bulunması için yardım ister.Onları bekleyen acı sürprizler vardır.

ABONEL OL:

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com