Davaro Türk Filmi | FULL | 4K ULTRA HD | KEMAL SUNAL | ŞENER ŞEN

Tüm Davaro Türk Eserleri İçin Tıklayın

 


Davaro, Kartal Tibet’in yönetmenliğini yaptığı Şener Şen ile Kemal Sunal’ın başrollerini paylaştığı 1981 yapımı komedi Türk filmidir
#Davaro #kemalsunal #şenerşen

Davaro filminin oyuncuları; Kemal Sunal , Pembe Mutlu, Ahmet Açan, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda, İhsan Yüce, Sırrı Elitaş , Bahri Ateş , Muzaffer Civan , Cevdet Balıkçı, Abdi Algül, Çetin Başaran , Yadigar Ejder.

Davaro filminin konusu; Almanya’ya çalışmaya giden Memo, istediği parayı kazanıp köyüne döner ve sözlüsü Cano’yla evlenmek ister. Memolar’ın kan davalı olduklar Sülo da hapisten çıkarak karısı Ayşo’nun yanına gelir. Bunu duyan Hamo, düğünü durdurur ve oğlu Memo’nun, Sülo’yu öldürmesini ister. Ancak, Memo buna pek yanaşmaz.

Öldürüleceğini anlayan Sülo, Memo’ya bir teklifte bulunur. Memo’nun kendisini öldürmemesi durumunda köyden uzaklaşacağını söyler. Evlenmek için başka çaresi kalmayan Memo, Sülo’nun planını kabul eder ve köy meydanında Sülo’yu yalandan vurur. Köy halkı da bu numaraya inanır.

Daha sonra dağdaki bir eşkıyanın yanında tekrar karşılaşan Memo ve Sülo yine birbirine düşer. Eşkıyanın altınlarını gören Sülo’nun iştahı kabarır ve şehirde kalmaktan vazgeçer.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com