Çiçek Abbas Türk Filmi | FULL | Restorasyonlu | ŞENER ŞEN | İLYAS SALMAN

Tüm Çiçek Abbas Eserleri İçin Tıklayın

 


Çiçek Abbas, Sinan Çetin’in yönetmenliğini yaptığı ve baş rollerinde İlyas Salman, Şener Şen ve Pembe Mutlu’nun paylaştığı 1982 yapımı bir komedi – drama filmidir.
#Çiçekabbas #şenerşen #ilyassalman
Çiçek Abbas filminin yapımcısı Engin Karabağ’dır.
Çiçek Abbas filminin oyuncuları; İlyas Salman, Şener Şen, Pembe Mutlu, Ayşen Gruda, Ahmet Mekin, Ahmet Fuat Onan, Ömer Bubu, Orhan Çağman, Hikmet Gül, Garibe Gündem,Ali Demirel, Burhan İnce, Sabahat İzgü, Erdoğan Kapısız, Benek Aksoy.

Aldığı Ödül
1982 Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Senaryo, Yavuz Turgul

Çiçek Abbas filminin konusu; Çiçek Abbas (İlyas Salman), Şakir adında (Şener Şen) bir minibüs şoförünün yanında muavindir. Şakir çapkın bencilin tekidir. Abbas ise tam tersine saf biridir. Tek hayali minibüsçü olmak ve âşık olduğu ve patronunun da evlenmek istediği kızla (Pembe Mutlu) evlenmektir. Abbas hurda bir minibüsü tefeciden borçlanarak alır ve çalışarak borcunu ödemeye başlar. Bu sırada patronun ayrıldığı nişanlısı ile birbirlerine aşık olurlar. Şakir bunu hazmedemez ve Abbas’ın minibüsünün tekerleklerini ve motorunu çalar. Zor duruma düşen Abbas borcunu ödeyemez ve minibüse mahallenin tefecisi el koyar. Şakir Abbas’ın âşık olduğu kızla evlenmek için zorla bastırır ve babası (İhsan Yüce), ekonomik durumu daha iyi olduğu için kızını ona verir. Nikâh günü Şakir’in kız kardeşi (Ayşen Gruda) Abbas’a yardım eder ve Abbas sevdiği kızı nikâh masasından kaçırır.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com