Batsın Bu Dünya Türk Filmi | FULL | MÜJDE AR | ORHAN GENCEBAY

Tüm Batsın Bu Eserleri İçin Tıklayın

 


Batsın Bu Dünya, Osman F. Seden’in yönettiği Orhan Gencebay ile Müjde Ar’ın oynadığı 1975 yapımı Türk filmidir. Senaryosunu Erdoğan Tünaş’ın yazdığı filmin başrollerinde Orhan Gencebay ve Müjde Ar oynamaktadır.
#türkfilmi #yeşilçam #turkishmovie
Batsın Bu Dünya Türk filminin oyuncuları; Orhan Gencebay, Müjde Ar, Kadir Savun, Yaşar Yağmur, Ali Cağaloğlu, Osman Alyanak, Leman Akçatepe, Muadelet Tibet, Hikmet Taşdemir, Ahmet Karaca, Ali Demir, bedri Uğur.

Batsın Bu Dünya Türk filminin konusu; Filmde, zorunlu bir evlilik yapan Orhan ile Seher’in zamanla birbirlerine âşık olması konu edilir. Orhan, küçük bir kasabada işçileri taşıyan teknede kaptanlık yapmaktadır. Dürüstlüğü ile işadamı Şakir Bey’in de güvenini kazanmıştır. Şakir Bey’in oğlu Ferit, bir gün işçilerden Seher’e zorla sahip olur. Tecavüz olayının ardından Şakir Bey, Orhan’dan Seher ile evlenmesini ister. Kısa süre içinde de Orhan’la Seher evlenirler. Anlaşmalı yapılan bu evlilik yüzünden ailesi ve çevresi Orhan’a sırt çevirir. Seher yaşadığı travmayı Orhan’ın sayesinde atlatmaya çalışır. Ancak Ferit, Seher’in peşini bırakmayacaktır.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com