Anasının Kuzusu Türk Filmi | Restorasyonlu | İZZET GÜNAY TÜRKAN ŞORAY

Tüm Anasının Kuzusu Eserleri İçin Tıklayın

 


Anasının Kuzusu, Ülkü Erakalın’ın yönettiği Türkan Şoray ile İzzet Günay’ın başrollerini paylaştığı1964 yapımı Türk filmi.
#türkfilmi #turkishmovie #yeşilçam
Filmin başrollerinde Türkan Şoray ve İzzet Günay yer almıştır.

Anasının Kuzu Türk filminin yönetmeni Ülkü Erakalın yapımcısı Şahan Haki’dir. Filmin senaryosunu Suavi Sualp’tir.

Anasının Kuzu Türk filminin oyuncuları; Türkan Şoray, İzzet Günay, Gürel Ünlüsoy, Vahi Öz, Bedia Muvahhit, Semih Sezerli, Mualla Sürer, Kaya Volkan, Mahmure Handan, Celal Ersöz, Cevat Kurtuluş, Uğur Kıvılcım, Asım Nipton , Handan Adalı, Jale Öz, Talia Saltı, Zuhal Tan, Gülten ceylan, Gülgün erdem, Faik Coşkun, Ateş Böcekleri, Hasan Ceylan, Adalet Cimcoz.

Anasının Kuzuzu Türk filminin konusu; Tam bir ana kuzusu olan Necati bir şirkette yöneticidir. Şirkette sekreter olarak işe başlayan Meral, arkadaşlarıyla Necati’yi değiştirebileceğine dair iddiaya girer.
Bir şirkette yöneticilik yapan Necati (İzzet Günay) varlıklı bir ailenin tek oğludur. Annesi (Bedia Muvahhit) ve Dadısı (Mahmure Handan) ile babadan kalma köşklerinde yaşamaktadır. Annesi tarafından bebek muamelesi yapılan, yün fanila giydirilen, işyerine sefertasında yemek getiren, zararlı roman okuması yasaklanan tam bir ana kuzusudur. Günün birinde şirkete sekreter olarak giren Meral (Türkan Şoray) , kardeşleri (Gürel Ünlüsoy ve Celal Ersöz) ile Necati’yi bir haftada değiştirip modern bir erkek yapacağına dair bahse girer ,Necati onun gözünde komik, şapşal ve 1930 model müzelik bir adamdır. Bir öğle vakti yemeğe çıkan Meral’e Necati yemeğe beraber çıkmalarını teklif eder. Bu Meral’in arayıpta bulamadığı bir fırsattır. Böylece gönül arkadaşlıkları başlamış olur. Necati Meral’e annesi ve dadısı dışında tanıştığı ilk kadın olduğunu itiraf eder. Diğer taraftan Annesi ve dayısı (Vahi Öz) Necati’yi evlendirme planları yapmaktadırlar

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com