Abbase Sultan Türk Filmi | FULL | TÜRKAN ŞORAY | MURAT SOYDAN

Tüm Abbase Sultan Eserleri İçin Tıklayın

 


Abbase Sultan Turgut Demirağ’ın yönettiği Türkan Şoray ve Murat Soydan’ın oynadığı 1968 yapımı Türk filmidir. Fimin başrol oyuncusu Türkân Şoray’dır.
#türkfilmi #turkishmovie #yeşilçam
Abbase Sultan Türk filminin konusu; Abbase Sultan’ın yaşadığı gizli aşkı konu edinir. Abbase Sultan, Halife Harun Reşit’in kız kardeşidir. Hem güzelliği hem de cesaretiyle herkesin hayranlığını kazanmıştır. Vezir Ebu Fadıl, Abbase Sultan’a âşıktır. Abbase Sultan ise Harun Reşit’in diğer veziri Cafer Bermeki’yi sevmektedir. Halife, bazı siyasi gerekçelerle Cafer Bermeki ile Abbase Sultan’ı şartlı olarak evlendirir. Bu nikâh sembolik olacak ve asla gerçek bir evliliğe dönüşmeyecektir. Ama Abbase Sultan ve Cafer Bermeki bu anlaşmaya uymazlar. Kısa zaman içinde gerçek bir evlilik yaşamaya başlarlar. Zamanla bir de çocukları olur. Hem evliliklerini hem de çocuklarını uzun bir süre Harun Reşit’ten gizlemeyi başarırlar. Ancak Harun Reşit’in eşi Zübeyde Sultan’ın siyasi oyunları bu evliliği de etkileyecektir

Abbase Sultan Türk filminin oyuncuları; Türkan Şoray, Murat Soydan, Turgut Özatay, Ayfer Feray, Mahir Özerdem, Danyal Topatan, Feridun Çölgeçen, Serpil Gül, Mümtaz Ener, Güzin Özipek, Mürüvvet Sim, Doğan Dolay, Haydar Karaer, Yavuz Karakaş, Aynur Akarsu, Gülten Ceylan, Necip Ertener, Necip Tekçe, Selahattin İçsel, Celal Ersöz, Nilgün Koç.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com