Yasin Keleş Kimdir?

Tüm Yasin Keleş Eserleri İçin Tıklayın

 
Yasin Keleş

1 Ekim 1983 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. İlkokul Eğitimini Doğuş Kolejinde almış olup lise eğitimini Üsküdar Kolejinde tamamlamıştır.

Başarılı geçen eğitim hayatından sonra Maltepe Üniversitesi mimarlık bölümünü kazanmıştır ve mezun olmuştur. Başarılı eğitiminin yanı sıra hayatından müziği hiç eksik etmemiş ve bu konuda da oldukça yetenekli bir insandır. Müzik eğitimini de kanun virtüözü olan Itri İmanlı’dan almıştır.

Hayatında pek çok kişi ve isimlerle çalışan Yasin Keleş 2000 yılında DJ’liğe başlamıştır. Daha sonrasında yapmış olduğu prodüksiyonlarını ilk kez Harem isimli grubun RhmthyForever adlı albümlerinde yayımlanmıştır. 2004 yılında ise İstanbul FM’de prodüksiyon sorumlusu olmuş ve bu birimde çalışmaya başlamıştır.

Burada gösterdiği başarı ile 2005 yılında kendi programı olan Ritm x 106 isimli programı yapmaya başlamıştır. Bu program sayesinde pek çok ünlü isimle tanışmış ve sonrasında pek çok çalışmada yer almış ve adından söz ettirmeye başlamıştır.

2010 yılında Ajda Pekkan’ın “Yan” isimli şarkısıyla popülerlik kazandı. Bu şarkı ile oldukça tanınan sanatçı dünyaca tanınan DJ “ClaudeChalle Select 4” albümünde Yasin Keleş’in aranjörlüğüne yer verdi. 58 ülkede piyasaya sunulan bu albümde yaptığı şarkı Ajda Pekkan’ın da albümünde yer alırken en son kendi albümünde de parçaya yer vermiştir.

Uzun uğraşlar sonucunda kendi albümünü de çıkaran sanatçı ‘İlk’ adını verdiği albümünü hazırlamış ve Türkiye müzik piyasasına sunmuştur.

© 2015 - 2024 PlakDinle.Com