Soner Sarıkabadayı Kimdir?

Tüm Soner Sarıkabadayı Eserleri İçin Tıklayın

 

Soner Sarıkabadayı Kimdir?

Soner Sarıkabadayı Kimdir? Biyografisi, bölümünde Soner Sarıkabadayı Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Soner Sarıkabadayı Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Soner Sarıkabadayı Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Soner Sarıkabadayı

Soner Sarıkabadayı, 8 Aralık 1978 senesinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık beldesinde dünyaya geldi. Annesinin adı Güngör, babasının adı Hasan’dır. Perihan ve Zafer adında 2 kardeşi mevcuttur. 4 yaşına kadar ailesiyle Kahramanmaraş’ta yaşayan Soner Sarıkabadayı, ardından ailesi ile Mersin Susanoğlu Çıtak 4’e yerleşmiştir.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini de Mersin’de tamamlamıştır. Üniversite yaşamına İstanbul’da devam etmiştir ve İstanbul’a yerleşmiştir.

Soner Sarıkabadayı, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İktisat bölümünü okuyorken müziğe olan ilgisinden dolayı klasik gitar dersleri almaya başlar. 2008 senesinde sınavlara giren Sarıkabadayı, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Klasik Gitar bölümünü kazanır ve aynı yıl bu bölümden mezun olur.

Soner Sarıkabadayı, İlk albümünü 2001 senesinde çıkartmıştır. Albümün adı “Kara”dır. Bu albümden istediği başarıyı elde edemeyen Soner Sarıkabadayı, 2009 senesinde çıkardığı Buz adlı albümüyle büyük başarı elde etmiş ve kendini yükseltmiştir. 2010 senesinde Pas ve Sadem adlı albümlerini çıkartmıştır. Soner Sarıkabadayı müzikteki kabiliyeti ile Türk pop müziğinin bi hayli beğeni alan isimlerinden biri olmuştur. Söz yazarlığı da yapan Sarıkabadayı, sanatçılara verdiği besteleri ile de ses getirmiştir.

© 2015 - 2023 PlakDinle.Com