Safir Kimdir?

Tüm Safir Kimdir? Eserleri İçin Tıklayın

 
Safir

Safir Çevik
Solist ve besteci, İzmir Bucada dünyaya geldi ..Karşıyaka Lisesininden mezun oldu.1999 yılında Karşıyaka Lisesinini bitirdikten sonra Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksel Okulunu kazandı ,4 yıllık Üniversite egitimini Beden egıtımı  ögretmenligı  bölümünden 2003 yılında mezun olarak başarı ile tamamladı. İlkokul yıllarında şarkı söylemeye başlayan ve akabınde okul müzik korolarında sesinin güzelligi ile ön plana çıkan Safir  daha sonra bağlama çalmaya başladı ve  ailesinin destegini alarak müzigi hayatında ölümsüzleştirmeye karar verdi. Üniversite egitimini tamamladıktan sonra İzmir  Karşıyaka Türk Sanat Müzigi Korosunda Solist Olarak yer aldı.Sahne deneyimine daha güçlü bir adım atmak için İzmir sahnelerinde solist olarak çalıştı. 2005 yılında Dil Eğitimi amaclı Londraya seyahat ederek yerleşmeye karar veren Safir  , dil egitiminin yanı sıra Müzik egitimi almaya karar verdi .Londranın en ünlü ve basarılı müzik okulu Point Blank Music Production School dan Şan bölümünü bitirerek mezun oldu .
Daha sonra Londra Türk Sanat Müzigi Korosunda yer aldı.Müzik Kariyerine daha güçlü adımlarla ilerlemek isteyen Safir Londrada Sezen aksu Ve Adnan Senseş ile tanışma imkanı buldu .Degerli sanatçı Adnan Şensesin desteğini alan Safir  Londra sahnelerinde baş göstermeye başladı .Londranın Ünlü Elit Restaurantı Efes 2 de sahne alan safir haftanın yedi günü sevenleriyle buluştu. Londranın diğer nezih restaurantlarından Sunset de haftanın belli günlerinde sahne aldı.Profesyonel yolda dogru adımlarla ilerleyen Safir  kendı söz ve bestelerinden oluşacak olan single albümü için Türkiyeye dönmeye karar verdi.

ilk çıkış şarkısı “Duvar “ ile büyük ilgi gören ve başarı sağlayan Safir ,ikinci tekli “Yolsuz Kaldık”isimli şarkısını müzik severleriyle paylaşıyor.

Söz ve Bestesi  Safir Çeviğe ait olan “Yolsuz Kaldık “isimli şarkısının Klip Yönetmenliğini Kadir Yücel ve Yasemin Kurttekin gerçekleştirdi .

Farklı stil ,müzik çizgisiyle dikkat çeken ve şarkılarına kendi stili ile güçlü ivme kazandıran Safir sürekli Beste yaparak ve Söz yazarak yeni şarkılarını hazırladığını ve akabinde çalışmalarını kliplendirerek müzik sevenleriyle paylaşacağını iletiyor.

Türkiyenin ünlü sanatçısı degerli Ajda Pekkandan ,Sertap Erenerden ve Atilla Özdemiroglundan sesi ve okuma tarzıyla İlgili güzel yorumlar aldı. Müzik Safirin vazgeçilmezlerinin   başında ,  hayatıyla birlikte daha güçlü adımlarla ilermekte. Şu anda Türkiyenin bütün sene dört gözle beklenen ve reyting rekorları kıran O Ses Türkiye ses yarışması 4 Ekim 2015 tarihinde yeni sezonda ekranlara gelmeye başladı. Formatında bir değişiklik olmadan 5. sezonuna başlayan O Ses Türkiye yarışmasında moderatör diğer sezonlarda olduğu gibi Acun Ilıcalı olmuştur. Ebru Gündeş ve Hadise geçen sezonki gibi jürilik yapmaya devam ederken bugüne kadar yayınlanan dört sezonun sadece birinde yer almayan Murat Boz, beşinci sezonda jüri koltuğuna geri dönmüş. Bunun dışında Gökhan Özoğuz cephesindeki değişiklik ise yanına ikiz kardeşi olan hakan Özoğuz’un da gelmesi olmuştur. O Ses Türkiye ilk tur elemelerinde Safir Çevik , Sezen Aksunun  Unut  performansıyla sahne aldı. Safir Çevik  ve yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Aslen İzmir Karşıyaka’lı. Çocukluğundan beri şarkı söylediğini açıklayan Safir , ölene kadar şarkı söylemek istediğini ifade etti .Safir Çevik ilk dönen jüri üyesi Murat Boz oldu. Hemen ardından Hadise döndü. Şarkı biterken Ebru Gündeş’te döndü.Safir Çevik jüri üyelerinden Ebru Gündeş ile yola devam edeceğini söyledi.

© 2015 - 2023 PlakDinle.Com