Kendi Kimdir?

Tüm Kendi Kimdir? Eserleri İçin Tıklayın

 
Kendi

Kendi, (gerçek adı Nuray Ülker, d. 4 Şubat 1987), Türk oyuncu ve şarkıcı.

Biyografi

4 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. 4 yaşında klasik bale eğitimi almaya başladı. 1 yıl piyano eğitimi aldıktan sonra lisedeyken 4 sene bateri çaldı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde piyano dersleri aldı. Voleybol ile ilgilendi. Şan dersleri aldı. Kendi, 2009 yılında “Aksi Single” albümüyle müzik dünyasına adım attı. Daha önce modellik ve Number 1 TV’de VJ’lik yaptı; reklam filmlerinde ve dizilerde oynadı. Hey Girl dergisinin kapak kızı yarışmasında da ilk 10’a kaldı. 2010 yılında “Havalar Güzel” şarkısını çıkartmıştır.

 

14 yaşındayken Aşkına Eşkıya dizisinde, daha sonra 15-16 yaşlarında Gurbet Kadınları ve Cennet Mahallesi dizisinde rol aldı. “Evcilik Oyunu” yarışmasında görev aldı. Pembe takıntısı olan Ülker’in, evi ve arabası pembe renktedir. Ayrıca tiner kokusuna alerjisi vardır. Son olarak 2012 yılında Star TV’de yayınlanan Benzemez Kimse Sana adlı yarışma programında yarışmacı olarak görev aldı. 2011 yılında “Postmodern” adlı single’ı çıkartmıştır. İlk klibini “Lalale” ve 2. klibini “Kelden Adam”a çekmiştir.

 

1 yıl aradan sonra yeni single çalışması “Aşka İnanmaz”ı yayınlamıştır. Sözlerini Murat Çekem’e müziğini Yordancho Vasilikoski, aranjesini ise Erhan Bayrak üstlenmiştir. Bir de Murad Küçük yönetmenliğinde klip çekilmiştir. Şarkı İspanya, Bulgaristan ve Türkmenistan müzik kanallarında yayınlanan HİT’S Chart listesinde, aralarında Beyonce, Kesha, Miley Cyrus ve Shakira’nın da olduğu en iyi 40 şarkı arasına girmeyi başardı.

 

Hiç ara vermeden Ağustos 2014 yılında “Oh Oh” isimli single çıkartmıştır. Sözleri Alper Narman ve Onur Özdemir, müziği Martin Biolcev’e aittir. Tamer Aydoğdu yönetmenliğinde bir de klip çekilmiştir. Ardından Single’ın 2. şarkısı “Beyaz Sevda”ya yine aynı yönetmen Tamer Aydoğdu klip çekmiştir. Sözleri Seda Akay, bestesi Garo Mafyan’a aittir. Klip için, Tuz Gölü’nün eşsiz atmosferinde sinematografik teknikler uygulanarak farklı bir klip çekildi.

 

Klipte Kendi’ye farklı koreografileri ile çok sayıda dansçı eşlik etti.

 

2016 yilinda “Karar” albümünü çıkarttı. İlk klibini “Karar” parçasına çekti.

 

Albümleri

Aksi Single (2009)

Voltaj (2010)

Postmodern (2011)

Aşka İnanmaz (2013)

Oh Oh (2014)

Kovuldum (2015)

Kim Kime Dum Duma (2016)

Sevişelim mi, Dövüşelim mi? (2018)

Video klipleri

Salla

Salla (Bounce Mix) – (XXXL ile birlikte)

Havalar Güzel

Lalale

Kelden Adam

Aşka İnanmaz

Oh Oh

Beyaz Sevda

Kovuldum

Karar

© 2015 - 2023 PlakDinle.Com