Emine Ata Kimdir?

Tüm Emine Ata Eserleri İçin Tıklayın

 

Emine Ata Kimdir?

Emine Ata Kimdir? Biyografisi, bölümünde Emine Ata Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Emine Ata Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Emine Ata Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Emine Ata

Emine Ata, 31 Aralık 1972 senesinde Ankara’da dünyaya geldi .Emine Ata,  İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini Ankara’da bitirdi. Müzik yaşamına ‘HAMOY’ derneği THM Korosu’na katılarak başladı. 1986 senesinde ön dinleme sınavını kazandı.

1987 senesinde TRT Ankara Radyosu THM Gençlik Korosuna girdi. 1991 senesinde yapılan amatör ses müsabakasında bölge ikinciliğini kazandı. 1994 senesinde TRT Ankara Radyosu THM Korosuna istisnai akitli ses sanatçısı olarak katıldı. 2001 senesinde seslendirdiği ‘Sen Gelmez Oldun’ isimli eserle en fazla dinlenen ve en fazla istek alan sanatçı seçildi.

Emine Ata, 2007 senesinde TRT İzmir Radyosu’nda kadrolu ses sanatçısı olarak vazifeye başladı. HalenTRT Ankara Radyosu THM Müdürlüğü’n de ses sanatçısı olarak görevine sürdürmektedir. TRT FM, Radyo 4 ve TRT Türkü Radyolarında çeşitli programlarında görev alıyor.


Emine Ata İlk Halk Müziği çalışmalarına Serbülent Yasun’un şefliğini yaptığı HAMOY Derneğin de başladı. Daha sonra Ankara Radyosu THM Gençlik Korosu’nda,Mustafa Özgül, Hikmet Taşan ve Yaşar Aydaş gibi hocalardan eğitim aldı. TRT 1 Televizyonun da yayına giren “ Türkülerle Süper Gece ” adlı THM müzik programın da uzun süre ” Solist Sanatçı ” olarak yer aldı. TRT AVAZ Televizyonun da yayına giren Türkü Söylemek Lazım programın da Sunucu-Solist olarak görev alıyor.

Türkiye Radyo Televizyonu aracılığıyla yapılmış EMİNE ATA – Solo Albümler Serisi – THM Albümü bulunmaktadır.

Emine Ata, 1994 tarihinden bu yana TRT Ankara Radyosunda kadrolu ses sanatçısı olarak görev yapmakta ve konserlere katılmaktadır.


Albümleri


2012: ( C-239 ) EMİNE ATA – Solo Albümler Serisi – THM : Plak Şirketi: TRT Market

Emine Ata Ödülleri


1992 senesinde TRT’nin açmış olduğu Ses Yarışmasın da dereceye girdi.
2001 senesinde TRT’nin gerçekleştirdiği ” En Çok Dinlenen Eser ” yarışmasın da Ankara Radyosu Çok İzli Stüdyosunda hazırlanan ” Sen Gelmez Oldun ” adlı türkü ile birincilik aldı.

© 2015 - 2023 PlakDinle.Com